Pixel Buds Pro’ya yeni özellikler ekleniyor

Google, Pixel cihazları için Aralık Ayı Özellik Güncellemelerini yayınlamaya başladı. Bu güncellemeler, Pixel akıllı telefonlarını, Pixel Watch’ı ve Pixel Buds’ı kapsıyor. Ayrıca, Google şirketi Pixel Buds Pro için Hızlı İfadeler özelliğini getiriyor. Bu özellik ilk olarak Pixel 6 serisi telefonlarda tanıtılmıştı. Eğer bu özellikten haberdar değilseniz, sesli asistanı tetiklemek için “Hey Google” deme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Pixel Buds Pro, Hızlı İfadeler özelliği ile artık daha işlevsel. Google Asistan Yardım Sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre, kullanıcılar artık Asistanı uyandırmak için “Hey Google” demeden önce “cevapla”, “sessize al” ve “reddet” gibi komutları kullanabilecekler. Google Asistan, kullanıcının tercihine göre ilgili işlemi gerçekleştirecek.

Pixel Buds Pro’ya yeni özellikler ekleniyor

Google, Pixel 6 ve sonrası cihazlarda mevcut olan diğer asistan yeteneklerine Hızlı İfadeleri genişletme üzerinde çalıştığını belirtiyor. Ancak bu ifadelerin Pixel Buds Pro’ya ne zaman ve hangi şekilde ekleneceği henüz net değil. Gelecekte müzik kontrolü, alarm kurma veya mesaj gönderme gibi seçeneklerin eklenmesi bekleniyor. Pixel Buds A serisinde de bu özelliklerin olup olmadığı ise şu an için belirsiz.

Hızlı İfadeler, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca ve İspanyolca dillerinde sunuluyor. Bu özelliği etkinleştirmek için kullanıcıların telefonlarında Google Asistan ayarlarına gidip, Hızlı İfadeler bölümünden gelen çağrılar için ilgili seçeneği açmaları gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x