Özlem Öz Ürünlerinin İnternet Satışının Durdurulması Hakkında Dikkat Çeken Bir Açıklama Yaptı!

Dilan Polat ve Engin Polat ikilisi tutuklandıktan sonra en çok Özlem Öz ve Tayyar Öz çiftinin adını duymaya başladık. İnceleme altına alınan fenomenlerin başında gelen ‘Tayyargiller’ hakkında soruşturma başlatıldı. Özlem Öz, internet mağazalarının ürün satışı yapılmaması hakkında yaptığı açıklamayla dikkat çekti.

Özlem Öz ve Dr. Tayyar Öz çifti, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Polat ailesinden sonra gündeme oturdu.

Yaptıkları paylaşımlar yüzünden “Dilan Polat’ın aynısı”, “Dilan ve Engin’i taklit ediyorlar” gibi eleştirilere maruz kalan ikili, Avukat Feyza Altun’un “bu ikisine de bakmamız lazım arkadaşlar” paylaşımıyla daha da öne çıktı.

Dilan Polat’tan sonra başının belaya girdiği konuşulan güzellik merkezi sahibi Özlem Öz ve eşi hakkında inceleme başlatıldığı duyurulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ikili hakkında düğmeye bastı. Böylelikle inceleme, soruşturmaya dönüştü.

Öz ailesine ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘Vergi usul kanununa muhalefet’ ve ‘Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek’ suçlarından soruşturma başlatıldı.

Birçoğunuz belki sosyal medyadan duymuştur, güzellik merkezleri ve kliniği bulunan Öz çifti aynı zamanda internet ortamından kendi ürettikleri ürünlerinin satışını yapıyor.

Fenomenlerin davalarını yakından takip eden Feyza Altun, “Tayyargiller” dediği Öz çiftinin ürettiği ürünlere dair yaptığı paylaşımlarla gündem yaratmıştı.

Çocuk pekmezlerinin içinden çıkan kurtlardan tutun, tarhanaların içinden çıkan böceklere birçok skandal paylaşım sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Haklarında çeşitli iddiaların ortaya atıldığı Özlem ve Tayyar Öz çiftin uzun süredir satış yaptıkları e-ticaret sitesindeki mağazaların kapanması ise gözlerden kaçmadı.

Soruşturma başlatıldıktan sonra “Attığınız haberleri ben de yeni görüyorum, benden bilgi istemeyin” açıklamasında bulunan Özlem Öz, online mağazalarının kapatılıp satışa durdurulması hakkında bir paylaşım yaptı.

Ürün satışlarının durdurulmasının kendi iradelerinden kaynaklı olmadığını belirten Özlem Öz’ün açıklaması pek çok kişi tarafından da “gerçekçi” bulunmadı.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x