Konyaspor’dan Anlamlı Destek: Pendikspor Maçının Gelirleri Gazze’de Hastane İnşası İçin Bağışlanacak

Tümosan Konyaspor, Siltaş Yapı Pendikspor karşılaşması öncesi Gazze’yi unutmadı. Pendikspor ile oynayacakları karşılaşmanın gelirlerini Gazze’de yeni bir hastane inşası için bağışlayacaklarını duyurdu.

Konyaspor, Süper Lig’de karşılaşacakları ve evlerinde oynayacakları Pendikspor maçı için bir açıklama yaptı.

Gazze’deki insanlık dramına sessiz kalamayan Konyaspor, “Dil, din, irk gözetmeksizin tüm dünya toplumlarını, Gazze’deki sivil halk adına harekete geçmeye davet ediyoruz.” dedi.

Free Palestine tshirtü giyilip siyah formayla çıkacaklarını duyuran Konyaspor, gelirlerin Gazze’de yeni bir hastane inşası için bağışlanacağını açıkladı.

Filistin halkı için koreografinin yapılacağına da söyledikleri açıklamada şu ifadelere yer verildi?

‘Gazze’de yaşanan elim hadiseleri kamuoyu gibi bizler de endişeyle takip etmekteyiz. Kadınların, çocukların ve masum insanların tedavi gördüğü iki hastanenin bombalanması sonucu yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinden dolayı derin üzüntü içindeyiz. 

Bölgede huzurun ve barışın bir an önce hakim olmasını temenni ediyor, işlenen bu savaş suçunu şiddetle kınıyoruz. Dil, din, irk gözetmeksizin tüm dünya toplumlarını, Gazze’deki sivil halk adına harekete geçmeye davet ediyoruz. 

Konyaspor Kulübü olarak, Gazze’deki çocukların çığlıklarını duyurmak adına Cumartesi günü oynayacağımız lig karşılaşmasında tepkimizi ortaya koyacağız. Futbol A Takımımız, uluslararası hukuk ve insan haklarının yok sayıldığı saldırılara dikkat çekmek adına maçın ısınma bölümüne Free Palestine tişörtü giyecek ve karşılaşmaya siyah forma ile çıkacaktır. Kulübümüz ayrıca müsabakanın tüm maddi gelirini de Gazze’de inşa edilecek hastane yapımına bağışlayacaktır. 

Büyük Konyaspor Taraftarı ise Filistin ve Gazze halkının yanında olduğunu gösteren koreografi çalışması gerçekleştirecektir. En temel insani değerlerden yoksun bu saldırılarda hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan rahmet diler, tarihte benzeri olmayan bu vahşette yaralananlara ise acil şifalar dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x