Apple Vision Pro televizyonun yerini alabilecek mi?

Bu cihaz, kişisel eğlence ve medya tüketiminde devrim yaratsa da, televizyonun evlerdeki toplu izleme deneyimi ve sosyal etkileşimde oynadığı rolü üstlenemeyecek. Vision Pro, bireysel kullanım için benzersiz bir deneyim sunarken, televizyonun aile bireyleri veya arkadaşlarla bir araya gelerek içerik izleme geleneğini devam ettireceği açık.

Apple Vision Pro hakkında herkes bir şeyler söylüyor. Bu cihazı deneyimleyenlerden tutun, henüz bu şansı yakalayamayanlara kadar geniş bir yelpazede görüşler mevcut. Ben de henüz deneme fırsatı bulamayanlar kervanına katılarak, bu konudaki düşüncelerimi paylaşacağım.

Apple Vision Pro televizyonun yerini alabilecek mi?

Apple Vision Pro‘nun olağanüstü bir ürün olduğunda şüphe yok. Eğer 10 yıl sonra geriye bakıp, “Evet, Apple ilk yapan olmadı ama en iyi yapan oldu ve bu kategoriyi ne kadar ileri taşıdığını görün” dersek, bu beni hiç şaşırtmaz.

Apple Vision Pro‘nun oturma odanızdaki televizyonu yerine geçip geçemeyeceği konusunda çok fazla spekülasyon yapılıyor. Bana kalırsa, bu yanlış bir soru. Bu ürünü değerlendirirken düşünülmesi gereken yol bu değil. Henüz iPhone’un (ve adil olmak gerekirse Android telefonların) eski moda sabit hatları nasıl tarihe karıştırdığı gibi, televizyonu tahtından indirecek noktada değil.

En azından, yalnız yaşamayan hiç kimse için bunu yapacağını düşünmüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x